System parkingowy jest urządzeniem mechanicznym, które zwielokrotnia możliwości parkingowe wewnątrz parkingu. Systemy parkingowe są zazwyczaj zasilane silnikami elektrycznymi lub pompami hydraulicznymi, które przemieszczają pojazdy do pozycji składowania.

Systemy parkingowe mogą być tradycyjne lub zautomatyzowane. Automatyczne wielopoziomowe systemy automatycznego parkingu są tańsze w przeliczeniu na miejsce parkingowe, ponieważ wymagają mniejszej ilości budynków i mniejszej powierzchni w porównaniu z obiektami konwencjonalnymi o tej samej pojemności. W dłuższej perspektywie zautomatyzowane systemy parkingowe będą prawdopodobnie bardziej opłacalne niż tradycyjne parkingi. Zarówno automatyczne systemy parkingowe, jak i systemy parkingowe zmniejszają emisję spalin – samochody nie jeżdżą w poszukiwaniu miejsc parkingowych.

Bramy Rzeszów – zautomatyzowane systemy do bram

Zautomatyzowane systemy parkingowe wykorzystują technologię podobną do technologii stosowanej w przypadku mechanicznego obsługi przesyłek i pobierania dokumentów. Kierowca opuszcza samochód wewnątrz strefy wejścia, a technika parkuje pojazd na wyznaczonym obszarze. Hydrauliczne lub mechaniczne podnośniki podnoszą pojazd na inny poziom w celu prawidłowego przechowywania. Pojazd może być transportowany pionowo (w górę lub w dół) oraz poziomo (w lewo i w prawo) na wolne miejsce parkingowe, aż do momentu, gdy samochód będzie potrzebny. Kiedy pojazd jest potrzebny, proces jest odwracany, a samochód transportuje go z powrotem do tego samego miejsca, w którym opuścił go kierowca. W niektórych przypadkach do ustawienia samochodu można użyć gramofonu, aby kierowca mógł wygodnie odjechać bez konieczności wykonywania kopii zapasowej. Renomujemy bramy Rzeszów.

Bramy z Rzeszowa - najlepsza firma w mieście

Solidne bramy garażowe w Rzeszowie

Z biegiem lat systemy parkingowe i związane z nimi technologie zwiększyły się i urozmaiciły. Systemy parkingowe są prawie od czasu wynalezienia samochodów. Na każdym obszarze, na którym panuje duży ruch uliczny, znajdują się systemy parkingowe. Systemy parkingowe zostały opracowane na początku XX wieku w odpowiedzi na zapotrzebowanie na miejsca do przechowywania pojazdów.

W latach 20. ubiegłego wieku prekursorzy systemów automatycznego parkowania pojawili się w amerykańskich miastach, takich jak Los Angeles, Chicago, Nowy Jork i Cincinnati. Niektóre z tych wielokondygnacyjnych konstrukcji nadal stoją i zostały przystosowane do nowych zastosowań. Jeden z automatycznych garaży Kent w Nowym Jorku (obecnie znany jako apartamenty Sofia) jest punktem orientacyjnym Art Deco, który został przekształcony w biura i luksusowe kondominia w 1983 roku. W 1923 roku firma Westinghouse Corporation stworzyła w całej Japonii system, który obecnie znajduje się w całej Japonii – system „koło szczątkowe” lub system paternoster – a następnie zbudowała w 1932 roku na Chicago przy ulicy Monroe Street w Chicago. Firma Nash Motor Company stworzyła pierwszą zamkniętą na szkło wersję tego systemu na wystawę Chicago Century of Progress w 1933 r. i była prekursorem nowszej wersji, Smart Car Towers w Europie.