Nie jest potrzebna sprężyna, ponieważ materac leży na płaskiej powierzchni, na desce bunkie i może być otoczony szynami. Rodzaj łóżek piętrowych pozwala na spanie dwóch lub więcej osób w tym samym pokoju, jednocześnie maksymalizując dostępną przestrzeń dla aktywności. Dlatego też są one powszechnie spotykane na statkach i garnizonach wojskowych, lub w miejscach, gdzie trzeba zmaksymalizować przestrzeń, takich jak hostele, akademiki, letnie kabiny obozowe, czy cela więzienne.

Drzwi Szczecin na statkach i garnizonach wojskowych

Łóżka piętrowe są zwykle podparte czterema słupami lub słupkami, po jednym na każdym rogu łoża. Drabina jest używana do wejścia na górne łóżko, które jest zwykle otoczone poręczą, aby zapobiec wypadnięciu podkładu. Niektóre modele wyposażone są również w kurtynę prywatną dla dolnej pryczy. Z uwagi na potrzebę zastosowania drabiny i wysokość łóżka, górna piętro łóżeczka piętrowego nie jest zalecana dla dzieci poniżej szóstego roku życia. Zobacz również – drzwi Szczecin: https://styl-dom.info/drzwi/.

Łóżko na poddaszu jest podwyższonym łożem podobnym do łóżeczka piętrowego, ale bez łóżka niższego – uwalniającym przestrzeń podłogową na inne meble (np. biurko), które może być wbudowane w łóżeczko na poddaszu.

Kup drzwi do swego nowego domu

Najpopularniejszym typem jest standardowe piętrowe łóżko i drzwi, które posiada dwa takie same rozmiary materace ułożone jeden bezpośrednio nad drugim. Standardowo układa się podwójne łóżko piętrowe, z tym że dolny materac jest pełnowymiarowy, a górna podwójny. Pełne pełne łóżko piętrowe jest inaczej nazywane szerszym łóżkiem, co oznacza, że zarówno górna, jak i dolna część ma ten sam szerszy rozmiar. Oboje mają podwójne łóżko i w sumie cztery osoby mogą spać w nim jednocześnie.

Futonowa prycza jest również ułożona jak standardowa prycza, z wyjątkiem dolnej jest kanapa futonowa w stylu zachodnim, która zamienia się raczej na łóżko niż standardowy materac. Paczki Futon mogą być używane do oszczędzania miejsca w małych mieszkaniach lub pokojach, ponieważ dolne łóżko przekształca się w kanapę do użytku w ciągu dnia. W piętrze w kształcie litery L dolne łóżko jest skierowane prostopadle do górnego łóżka tak, że patrząc z góry tworzy L. Tworzy to również małą niszę, w której można umieścić biurko lub półkę na książki.

Drzwi Szczecin na poddaszu

Na poddaszu znajduje się piętrowe łóżko, które posiada tylko górną piętrową część i tworzy pod nim otwartą przestrzeń, która może być zajęta przez klatkę piersiową, szuflady, a nawet obszar roboczy. Sprawia to, że łóżka strychowe są efektywnym sposobem wykorzystania małych przestrzeni poprzez wykorzystanie całej powierzchni pionowej, która w przeciwnym razie pozostałaby niewykorzystana. Niektóre łóżka na poddaszu mają nawet rozkładane łóżka, które można chować na strychu, zachowując przy tym możliwość przechowywania stanowisk roboczych i szuflad. Łóżka wychylne mogą być droższe niż prycze piętrowe ze względu na wbudowaną pojemność magazynową i inne funkcje.

Inne nazwy to łóżko mezzanine, (łóżko piętrowe), łóżko wysokiego sypialnia, loft bunk.