Foliowe pokrycie dachowe z polichlorku winylu (PVC) nazywane jest również pokryciem dachowym z winylu. Winyl jest otrzymywany z dwóch prostych składników: paliwa kopalnego i soli. Ropa naftowa lub gaz ziemny są przetwarzane do produkcji etylenu, a sól poddawana jest elektrolizie w celu wyodrębnienia pierwiastka naturalnego – chloru. Etylen i chlor są łączone w celu wytworzenia dichlorku etylenu (EDC), który jest następnie przetwarzany w gaz o nazwie monomer chlorku winylu (VCM). W następnym kroku, znanym jako polimeryzacja, cząsteczka VCM tworzy łańcuchy, przekształcając gaz w drobny, biały proszek – żywicę winylową – który staje się podstawą końcowego procesu, mieszania. W przypadku mieszanek żywica winylowa może być mieszana z dodatkami, takimi jak stabilizatory zwiększające trwałość, plastyfikatory zwiększające elastyczność oraz pigmenty barwiące.

Malowanie dachów – RopeSerwis Białystok – wiemy jakie pokrycie dachu jest najlepsze

Termoplasty są zgrzewane na gorąco i tworzą trwałe, wodoszczelne połączenie, które jest mocniejsze niż sama membrana. Żywica PCW modyfikowana jest plastyfikatorami i stabilizatorami UV, a wzmocniona włókninami z włókna szklanego lub tkankami poliestrowymi, do stosowania jako elastyczna membrana dachowa. PCW podlega jednak migracji plastyfikatorów. (proces, w którym plastyfikatory migrują z opończy powodując jej kruchość). Grubsza membrana posiada więc większy zbiornik plastyfikatora, aby zachować elastyczność przez cały okres użytkowania. PCW jest często mieszany z innymi polimerami w celu zwiększenia wydajności oryginalnej formuły PCW, takiej jak KEE – Keytone Ethylene Ester. Takie mieszanki są określane jako CPA – stop kopolimeru lub TPA – stop trójpolimeru. Polecamy malowanie dachów – RopeSerwis Białystok

Malowanie dachów na dobrych i złych warunkach atmosferycznych

Wato zainwestować w dachy winylowe

Dachy winylowe zapewniają energooszczędną opcję pokrycia dachu dzięki naturalnej barwie światła. Podczas gdy powierzchnia czarnego dachu może doświadczyć wzrostu temperatury nawet o 90 stopni pod wpływem ciepła pełnego słońca, biały odblaskowy dach zwykle zwiększa się tylko o 5-14 stopni Celsjusza (10-25 stopni Fahrenheita).

Membrany winylowe mogą być również stosowane w hydroizolacji dachów. Jest to powszechnie stosowana technika w połączeniu z zielonymi lub sadzonymi dachami.