Wkrótce po rozpoczęciu przez SPS produkcji śruby [sześciokątnej] z łbem gniazdowym, Hallowell wpadł na pomysł wykonania śruby [sześciokątnej] z łbem gniazdowym (SHCS). Hallowell powiedział: „Do tej pory nikt z nas nie widział śruby z łbem cylindrycznym, a to, co mam zamiar przytoczyć, dotyczy tego, co moim zdaniem było pierwszą śrubą z łbem cylindrycznym, jaką kiedykolwiek wyprodukowano w tym kraju [USA]” SPS nadał swojej linii śrub markę Unbrako, wybraną ze względu na jej echo słowa nietłukącego.

Suwmiarka – Sklep Alnar

Hallowell stwierdził, że początkowo przyjmowanie wewnętrznego napędu sześciokątnego było powolne (boleśnie powolne w przypadku sprzedaży SPS), ale ostatecznie zostało dość mocno uchwycone. Adopcja ta nastąpiła najpierw w pracy z narzędziami i matrycami, a następnie w innych dziedzinach produkcji, takich jak obrona (samoloty, czołgi, okręty podwodne), samoloty cywilne, samochody, rowery, meble i inne.

W odniesieniu do rozpowszechnienia śrub i kluczy Hallowell stwierdził, że „przejście od śruby z czworokątną łbem stożkowym [Hallowell odnosi się tutaj do ówczesnego subtelnego zewnętrznego napędu kwadratowego] do wkręta z sześciokątnym łbem gniazdowym, dla którego należało opracować specjalne klucze lub klucze do dokręcania lub odkręcania śruby, było przyczyną większej profanacji wśród producentów maszyn i urządzeń niż jakiekolwiek inne zdarzenie. […] Jestem pewien, że starożytni, którzy czytają tę książkę, pamiętają ten okres żywo” (Te przejściowe bóle narastania odbijają się echem tych, których doświadczyli po wielu dekadach wraz z przyjęciem napędu Torx). Polecana jest suwmiarka .

Suwmiarka - wyposażenie do pracy pomiarowej

II wojna światowa, z jej bezprecedensowym naciskiem na produkcję przemysłową każdego rodzaju, jest prawdopodobnie wydarzeniem, które po raz pierwszy zetknęło się z wewnętrznym napędem sześciokątnym. (Magazyn popularnonaukowy zauważa w 1946 r., że „śruby z łbem sześciokątnym i wkrętami gwintowanymi z łbem wpuszczanym do kluczy sześciokątnych”).

Suwmiarka – Sklep Alnar a wymiary standardowe klucza szesnastkowego

Okazuje się, że wewnętrzny sześciokątny napęd mógł być niezależnie wynaleziony w różnych krajach. Co najmniej, wzór (lub metody jego wytwarzania) został opatentowany w różnych krajach przez różnych patentów, a jego nazwa jest różna. W języku włoskim (brugola) istnieje inna nazwa, wywodząca się od nazwy Officine Egidio Brugola, firmy, która po raz pierwszy wprowadziła na rynek produkty Allena we Włoszech.

Klucze szesnastkowe są mierzone w płaszczyźnie AF, czyli w odległości pomiędzy dwoma przeciwległymi płaskimi bokami klucza.

Użycie klucza imbusowego na zbyt dużej nasadce może spowodować uszkodzenie śruby lub narzędzia. Przykładem może być użycie narzędzia 5 mm w gnieździe 5,5 mm. Ponieważ sprzęt i narzędzia w stylu szesnastkowym są dostępne zarówno w rozmiarach metrycznych, jak i calowych oraz w rozmiarach zwyczajowych (te ostatnie są czasami nazywane „SAE”), możliwe jest również wybranie narzędzia, które jest zbyt małe, aby można było je zamocować za pomocą narzędzia cesarskiego/klienta na metrycznym łączniku lub na konwersacji. Są od tego pewne wyjątki.